Моя 102-річна прабабуся передбачила мені кар'єру співачки і передбачала війну

Напередодні Нового Року заслужена артистка України Ярослава Руденко була нагороджена орденом Княгині Ольги III ступеня
2. Ярослава, як то кажуть, співачка від Бога: мало того що ця красива дівчина наділена яскравим голосом, так ще й серце у неї велике.
Напередодні Нового року заслужена артистка України Ярослава Руденко була нагороджена орденом Княгині Ольги III ступеня - за волонтерську діяльність на передовій, за те, що за роки війни влаштувала в зоні АТО більше 300 концертів своїми силами.
А зараз артистка готує сольну програму "Ніч перед Різдвом", яка буде представлена ​​в філармонійному колонній залі ім. Лисенко 3 січня.
"Моя доля - жити довго і співати для людей"
- Ярослава, останнім часом ви часто буваєте в зоні АТО як артист і волонтер. З чого почалася ця ваша діяльність?
- Спочатку я їздила від ансамблю і філармонії, а потім стала організовувати поїздки сама. Мої односельці передавали щось смачненьке хлопцям, ми з чоловіком орендували автомобіль, завантажували його подарунками, своєю домашньою консервацією і все це везли хлопцям, а там ще концерт влаштовували. За це вони були вдячні нам настільки, що я загорілася цією справою.
- Страшно перебувати на передовій?
- Якщо я відчуваю страх, то у мене включається своєрідний захисний механізм - я стаю бойовою. Це мене рятує. Згадую перші поїздки: ми їздили на лінію оборони, де снаряди пролітали прямо над нами. Але я заспокоювала себе, що якщо дано загинути, то можна і на рівному місці, а моя доля - жити довго і співати для людей. І коли я отримала орден, першими мені подзвонили хлопці з АТО і заспівали в трубку "Многая літа". Це кращі для мене привітання!
"Почувши Злату Огневич, подумала: вона доб'ється великих вершин"
- Чи легко було стати солісткою ансамблю Збройних сил України, адже це хороший старт для сольної кар'єри?
- Мене слухала худрада. Скажу вам, що влаштуватися туди дівчині з села, як я, дуже непросто. Потрібно чимось здивувати, а опинившись там, потрібно багато працювати. Цей колектив дає великі можливості для зльоту, головне - ними правильно скористатися. Хто працює, той і досягає чогось в житті.
- З цього колективу свого часу вийшли Тіна Кароль і Злата Огневич. Довелось з ними працювати?
- Я прийшла в ансамбль, коли Тіна Кароль пішла в декрет. А Злата Огневич тоді працювала в ансамблі під своїм справжнім ім'ям - Інна Бордюг. Я ще тоді подумала, що ця дівчина доб'ється великих вершин, тому що в ній закладені високі людські якості. Вона дуже цілеспрямована і з бойовим характером. Мені це дуже імпонувало, тому що я сама така.
 
3. Любов до української народної пісні співачці Ярославі Руденко привіла її прабабуся.
Любов до української народної пісні співачці Ярославі Руденко привіла її прабабуся.
 
 
"І піде брат на брата"
- У своїй творчості ви для себе вибрали фольклорне напрямок. Чому?
- Моя прабабуся прожила 102 роки. Вона співала в церковному хорі. Маленькою я слухала, як вона з іншими бабусями співає старовинні українські пісні на лавочці. І вона прищепила мені любов до фольклору. Коли мені було 13 років, бабуся мені сказала: "Ти станеш артисткою. Спочатку будеш співати в хорі, а потім одна". Сказала, що вона так бачить. "Шкода тільки, що тобі доведеться дізнатися, що таке війна", - говорила бабуся. Я у неї допитувалася: "Чому?" Вона відповідала, що їй приходять такі бачення. Вона говорила в 2013 році: "І піде брат на брата ..." Я тоді навіть уявити не могла, що у нас в країні буде те, що зараз відбувається.
Але світло повинне перемогти темряву. Ми повинні шукати шляхи об'єднання.
ДО РЕЧІ
Творча наступниця Раїси Кириченко
- У вашому репертуарі більше половини пісень відомої української співачки Раїси Кириченко.
- Так, я з дитинства захоплювалася її талантом. Я так мріяла до неї поїхати - познайомитися! Але не вийшло. На жаль, вона пішла з життя.
Зараз в моєму репертуарі  багато пісень Раїси Опанасівни. І коли я їх виконую, то подумки звертаюся до неї, щоб вона мені допомогла.
В університеті я пишу наукову роботу про її творчість і збираюся по ній захистити кандидатську. А в планах хочу написати книжку про Раїсу Кириченко, вона цього більш ніж гідна.
 
«Комсомольская правда» в Украине» - KP.UA