Я родом із села, і пишаюсь цим

Ярослава Руденко: "Я родом із села, і пишаюсь цим"

Сьогодні у нас в гостях відома українська співачка, заслужена артистка України, солістка Національної філармонії та Заслуженого ансамблю Збройних Сил України – ЯРОСЛАВА РУДЕНКО. Співачка також нагороджена різними Державними нагородами, медалями та грамотами.

ПЖ: Ярославо, у мене із Вашим ім‘ям виникають такі синоніми: патріотка України, талановита, красива, сильна, мужня, бойова, щедра! І недарма, оскільки Ви часто відвідували з концертами наших військовослужбовців, і нині туди їздите з концертами. Не тільки як співачка, а як і волонтер і просто людина. Чи не страшно? Які думки? Які враження?

Ярослава: Я із самого раннього дитинства була сміливою дівчинкою. Можливо це через те, що мене і сестру мама виховувала одна. Тому приходилось відстоювати права усієї родини. Не знаю, може основну роль відіграла природа... але ще в дитинстві я зрозуміла, що ніколи не потрібно плакати, жалітись на життя. Треба сміливо робити свою справу і іти до мети!

12626199 331142950342808 44168723 n 12625717 331143010342802 545126523 n

Коли розпочались воєнні дії, я не змогла лишатись осторонь. Як співачка, хотіла піснею піднімати бойовий дух наших хлопців, тому їздила в АТО, від роботи і самостійно організовувала поїздки. Не скажу, що це легко, навіть не тому, що далека дорога, ночівля в казармах, чи ще щось, а через те, що дуже важко морально бачити зруйновані будинки, покалічені долі тих людей, які втратили не тільки своє житло, а рідних та близьких.

Такі поїздки мене зробили якоюсь іншою. Звичайно, війна нас усіх об’єднала, але у глибині душі у мене прокинулось щось материнське. Коли я витупала перед нашими хлопцями, то запитувала, чи є хтось із Полтавщини, оскільки я звідти родом, і бачила багато чоловіків, які обізвалися до мене. Один був із Лубен, інший із Пирятина, Березової Рудки, Оржиці, і мені на душі стало тепло... Потім, після концертів, вони до мене підходили і передавали вітання своїм дружинам, дітям, батькам, друзям. Ми були, як одна родина! І саме тоді я згадала розповідь моєї прабабусі, яка на війні втратила чоловіка. Вона розповідала, як вертались після війни чоловіки, сини додому, і все село їх зустрічало, як рідних, як своїх. Але не всі повернулися, нажаль...

Після кожної поїздки, я робила маленькі пам’ятні записи. Поки вир емоцій ще не полишив мою душу. Дуже багато можу розповідати цікавих речей, які побачила, усвідомила на фронті, а найголовніше, у чім я вкотре переконалася, який прекрасний, патріотичний український народ! Україна має Героїв!

ПЖ: Всім відомо, що Ви народилися в селі, і цього не приховуєте. Як Ви підкорювали столицю? Чи траплялись добрі люди у Вашому житті?

Ярослава: Нині, серед відомих особистостей, не модно афішувати своє сільське походження. Мені один менеджер навіть порекомендував не виставляти фото, де я виступала у селі, але я завжди мала свою думку, і нікого не слухала! Я родом із Полтавської області, Гребінківського району, село Рудка. І де б я не була, завжди із великою радістю повертаюся на свою рідну, полтавську землю!

Столиця мені спершу показалася високою, непробивною фортецею – інші люди, інші закони! А я була тоді така ранима та проста, всі мені здавались добрими (посміхається). Мене мама повезла поступати на студію при хорі ім.Г.Верьовки, та паралельно в КНУКіМ. І я поступила! Тоді, я ще не усвідомлювала, як мені прийдеться виборювати місце під сонцем.

Я відмінно навчалася, була старостою у групі, у студії і в університеті. Єдиним моїм комплексом було те, що я не мала такого розкішного одягу, як мої однокурсниці, тому що, заробітня плата сільської вчительки не дозволяла моїй мамі дорого одягати мене і сестричку, але це все умовності.

12443781 331142837009486 984783148 o

Коли я працювала у хорі ім.Г.Верьовки, то зіткнулася із великою проблемою – конкуренція. Я думала, що у такому славетному хорі, працюють тільки щирі українки, з доброю душею. А потім виявилось, все побудовано по-іншому! Звичайно, достойних людей в хорі дуже багато, але були і зміючки! Вони ще й досі про мене щось шиплять. Уже більше 8-ми років пройшло, а ніяк не вгамуються. Я вважаю, що це просто людська заздрість, і саме через це, я звільнилася із хору. Було дуже боляче і важко, але я вдячна долі, що все саме так трапилося – що мені довелось там працювати, що випала нагода попрацювати із видатним Героєм України Анатолієм Авдієвським, народною артисткою України Людмилою Клименко, заслуженою артисткою України – Анною Литвиненко і молодими співачками, які і по сьогоднення працюють в хорі. Хтось уже отримав почесні звання, і я за них рада! Вони достойні! Хор ім.Г.Верьовки є частинкою мого серця, мого життя...

Після звільнення із хору, я влаштувалася в ансамбль Збройних Сил України, Національну філармонію, де працюю по сьогоднішній день. І Ви знаєте, скрізь мені зустрічалися добрі люди! Тільки подумайте, проста дівчина із села стала солісткою, заслуженою артисткою України! А ще скільки планів та мрій!

12630798 331143203676116 1813730399 o

ПЖ: Стосовно планів, у Вас 7-го квітня відбудеться сольний концерт “Благословенна у віках...”. Розкажіть про нього.

Ярослава: Мій сольний концерт відбудеться 7-го квітня, о 19:00, в Колонному залі ім. М.В.Лисенка Національної філармонії України. Назва концерту «Благословенна у віках…», оскільки на цей день припадає велике свято – Благовіщення.

У концерті візьмуть участь: Академічний оркестр народної та популярної музики Національної радіокомпанії України – художній керівник та головний диригент МИХАЙЛО ПІКУЛЬСЬКИЙ, фольклорний ансамбль Національної філармонії України ''ВЕСЕЛІ МУЗИКИ'' – художній керівник, Заслужений артист України СЕРГІЙ ХИТРЯКОВ. Ведучим концерту стане відомий радіоведучий Національного радіо – ДМИТРО ХОРКІН, а зірковим гостем концерту – DAVID KOGAN (Німеччина).

Також планується сюрприз для глядачів – мій виступ із відомим, улюбленим українським гуртом, назва якого не розголошується організаторами. У фойє Національної філармонії України, в день сольного концерту відбудеться виставка відомого українського художника – СВЯТОСЛАВА БАЗЮКА.

Запрошуємо на концерт усіх небайдужих до української пісні!!!